Set Your Goals | اهداف خود را تعیین کنید

اهداف خود را تعیین کنید

حجم کار روزانه ما اغلب با سرعتی بی پایان به ما تحمیل می شود و وظایف معمولاً فوری و مهم بر عهده ما قرار می گیرد ، اما زندگی چیزی فراتر از مبارزه با کار روزانه است. برای رسیدن به آرزوهای خود ، باید به جای تعیین هدف ، روی برنامه و اولویت های خود کار کنید. اهداف مهمترین قسمت برنامه هستند ، توصیف آنچه می خواهید به دست آورید. آنها همچنین تمرکز را ایجاد می کنند زیرا اگر هدف مشخصی در ذهن داشته باشید ، می توانید خود را تغییر شکل دهید و با اطمینان از ایده هایی که در موفقیت شما سهیم نیستند غافل شوید.

همچنین هر فرد یا سازمانی باید دارای یک چشم انداز باشد ، مجموعه ای از رویاها و اهداف بلند مدت یا جسورانه که اهداف محکمی برای اهداف شما ایجاد می کند. دید شما به شما الهام می بخشد و به شما انرژی می دهد ، شما را راهنمایی می کند و به همه تلاش ها هدف می بخشد. این اهداف را با عمیق ترین انگیزه ها و هدف شما مرتبط می کند.


انواع مختلفی از اهداف

هرچند همه اهداف یکسان نیستند. برخی از اهداف بر نتیجه متمرکز هستند ، در حالی که دیگران بیشتر بر عملکرد متمرکز هستند.


 نتیجه هدف

اینها متداول ترین نوع اهداف هستند. آنها بر دستیابی به چیزی در یک زمان خاص متمرکز هستند ، مانند خواندن کتاب خاصی تا پایان ماه. اگر هدف خیلی بزرگ است ، آن را بر اساس سال ، ربع ، ماه و حتی هفته تقسیم کنید. دستیابی به اهداف نتیجه دشوارتر است و در صورت عدم تحقق ناامیدکننده تر است ، اما همچنین روشن ترین و مهمترین راهنمایی را ارائه می دهد.


 اجرا هدف

این اهداف که به عنوان اهداف عملکردی نیز شناخته می شوند ، روی جنبه انجام یا بهتر بگویم مدت زمانی که برای کار در برنامه شما صرف می شود تمرکز دارند. این برنامه فعالیتی را که باید روزانه یا هفتگی انجام شود ، مانند خواندن هر روز به مدت حداقل 5 دقیقه ، ترسیم می کند. این کار بر رفتار و رشد فردی متمرکز است که شما را به هدفی خاص می رساند. ایجاد روال منطبق با اهداف بجای اینکه سعی کنید مستقیماً روی نتیجه کار کنید ، به بسیاری از افراد امکان موفقیت حتی بیشتر را می دهد.


و مزایای این نوع هدف به وفور وجود دارد: این عادت ها را هنگام زدن به طور منظم ایجاد می کند ، و راحت تر می توان آن را رعایت کرد زیرا عادت ها با گذشت زمان کارهای دشوار را آسان می کنند. با این نوع اهداف ، چون باینری نیست ، به طور بالقوه کمتر مستعد نارضایتی هستید. با تکمیل 80 درصدی هنوز می توان به عنوان یک دستاورد رفتار کرد. و بیش از حد رسیدن به نتیجه ، مانند 120٪ ، حتی می تواند جشن گرفته شود. یک هدف اعدام ، یعنی هر روز صبح قبل از کار برای دویدن ، یک عادت ایجاد می کند که یک بار با موفقیت چند بار اجرا شود در حالی که یک هدف نتیجه ایجاد این عادت نمی کند. یا تحقق یافته است ، یا نیست ، یعنی از دست دادن 10 پوند.


چگونه اهداف خود را درست تنظیم کنیم

چه نتیجه را انتخاب کنید و چه اعدام ، آنچه مهم است این است که خود را تحمل کنید و برخی اهداف را تعیین کنید.مشاهده منبع

18 شهریور 1399 - 22:45

برچسب ها

  • انتخاب_هدف
  • اهداف_خود_را_تعیین_کنید

نظرات کاربران

امتیاز کل

در حال حاضر نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

امتیاز شما