تعریف ایجاد ثروت

ایجاد ثروت به معنای هر چیزی است که می تواند تحت مالکیت و کنترل باشد و دارای ارزش نظارتی باشد یا پتانسیل ایجاد ارزش نظارتی را داشته باشد. دارایی ها می توانند مانند یک ماشین ، خانه ، مبلمان ، ماشین آلات و غیره قابل لمس باشند یا مانند حسن نیت ، حق چاپ ، حق ثبت اختراع ، علائم تجاری و غیره قابل لمس باشند. برای یک شرکت ، زمین ، ساختمان ، ماشین آلات ، موجودی کالا و غیره استراتژی های ایجاد ثروت هستند. اما کارمندان دارایی نیستند ، گرچه توانایی ایجاد ارزش نظارتی را دارند. کارمندان دارایی نیستند زیرا شرکت مالک آنها نیست یا کنترل کافی بر آنها ندارد. آنها به عنوان منابع یک شرکت خوانده می شوند. 

برخی از بزرگان که موضوعات مالی را با عمق زیادی می فهمند دارایی ها را به شکلی دیگر می بینند. به عنوان مثال: نویسنده کتاب معروف جهان ، پدر پولدار پدر فقیر ، آقای رابرت کیوساکی می گوید که هر چیزی که سود می دهد یک دارایی است و دیگران بدهی هستند. 
مثال ایجاد ثروت: خانه ای که زندگی فردی در آن مسئولیت او را بر عهده دارد زیرا این فرد از این طریق چیزی بدست نمی آورد ، در عوض وی هزینه نگهداری آن را می پردازد و ممکن است EMI وام باشد. این خانه هنگامی رفتار خواهد کرد که آن شخص با سود خود آن را بفروشد. خانه ای که در جیب صاحب آن اجاره می دهد ، دارایی است که می توان آن را به عنوان یکی از بهترین راهکارها و تاکتیک های ایجاد ثروت نامید. 

در حسابداری ، دارایی = بدهی + سرمایه. دارایی ها به عنوان دارایی های جاری (پول نقد بسیار مفید است ؛ دارایی های نقدینگی) و دارایی های ثابت (دارایی ، تجهیزات و تجهیزات ؛ PPE) دیده می شوند. دارایی ها را می توان به عنوان یکی از انواع ثروت آفرینی برای بلند مدت یا به عنوان بخشی از برنامه بازنشستگی طبقه بندی کرد.

استراتژی ها و ایده های ایجاد ثروت:چگونه ثروت بسازیم؟ این یکی از بزرگترین سوالی است که مردم در آن به دنبال پاسخ هستند. در اینجا ما روشهای مختلفی برای راهبردهای ایجاد ثروت و همچنین نکاتی درباره ایجاد ثروت که به شما در مدیریت مالی شخصی و همچنین برنامه ریزی بازنشستگی کمک می کند ، ارائه خواهیم کرد. تولید ثروت و جمع آوری ثروت رویای همه مردم است. در اینجا تعداد کمی از ایده های ایجاد ثروت آورده شده است که با استفاده از آنها مردم می توانند ثروت ایجاد کنند و برای حفاظت از آینده خود ثروت جمع کنند .

1. شروع کار: 
به نظر می رسد این روزها در ایران رونق کارآفرینی وجود دارد. به نظر می رسد هرکسی حداقل کار خود را شروع کرده یا می خواهد آن را شروع کند. اگر کسب و کار به خوبی اجرا شود می تواند یک دارایی بسیار خوب باشد. برای بازگشت سرمایه ، آسمان حد است. گرچه تجارت یک امر بسیار حساس است که باید با آن مقابله کرد ، زیرا ریسک بسیار زیاد است و مستلزم دخالت شدید صاحب مشاغل است ، اما اگر به گونه ای تنظیم شود ، هیچ چیز بهتر از تجارت نیست که بحث تولید ثروت و انباشت باشد. 

2. سپرده ها و سرمایه گذاری ها:
سپرده ها و سرمایه گذاری ها آن دسته از دارایی هایی هستند که بدون دخالت زیاد مالک باعث رشد پول می شوند. بیشتر محصولات بیمه عمر به گونه ای طراحی شده اند که خریدار می تواند حداکثر پول را جمع کند. برای برخی سیاست ها ، جمع آوری ثروت کانون اصلی است. سپرده ها همچنین به افزایش پول کمک می کنند. نمونه های معمول دارایی های تحت این عنوان عبارتند از: سپرده های ثابت ، سپرده های دوره ای. بدهی ها ، Demat ، اوراق قرضه ، PPF و صندوق های سرمایه گذاری مشترک. سرمایه گذاری در طلا و کالاها نیز روش خوبی برای رشد پول است زیرا در مقایسه با سرمایه گذاری در بورس سهام خطر کمتری دارند. این یکی از ایمن ترین و کم خطرترین استراتژی ایجاد ثروت است. 

3. دارایی های املاک و مستغلات:
یکی از بهترین ایده های ایجاد ثروت برای یک انسان عادی دارایی از نظر املاک و مستغلات است. چرا؟ زیرا املاک و مستغلات باارزش ترین دارایی هایی هستند که مردم به طور کلی دارند. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می تواند یکی از بهترین راه ها برای ایجاد دارایی و انباشت ثروت باشد. در 50 سال گذشته ، قیمت املاک و مستغلات بسیار سریع رشد کرده اند که هرگز قبل از آن اتفاق نیفتاده است. میلیون ها نفر در املاک و مستغلات سرمایه گذاری می کنند. و بسیاری سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را منبع اصلی درآمد خود قرار داده اند. بنابراین ، پتانسیل سرمایه گذاری در املاک و مستغلات بسیار زیاد است. 

4. وام به عنوان دارایی:
در نگاه اول ، به نظر می رسد وام یک بدهی است ، اما می تواند به یک دارایی تبدیل شود. احتمال زیادی وجود دارد که با استفاده از پول وام ، فردی بتواند سیستمی را توسعه دهد که از آن بتواند بیش از بازپرداخت وام درآمد کسب کند. به عنوان مثال - شروع یک تجارت سودآور با استفاده از پول وام و خرید یک ملک املاک و مستغلات که می تواند بازدهی بیشتری نسبت به بازپرداخت وام داشته باشد. این وام می تواند تبدیل به دارایی شود وقتی شخصی وام می گیرد و همچنین شخصی وام می دهد. وقتی کسی به شخص دیگری وام می دهد ، این یک دارایی برای فرد دهنده است زیرا از این طریق سود کسب می کند. 

5. علائم تجاری ، حق ثبت اختراع ، حق چاپ:
شرکت معروف دارویی Pfizer محصول ثبت اختراع خود را با قیمت 3 برابر بیشتر از رقبا به فروش رسانده است. این اتفاق افتاده است زیرا آن شرکت حق ثبت اختراع برای محصول خود را گرفته است و به همین دلیل هیچ شرکت دیگری نمی تواند این نام را ادعا کند. از این رو ، محصولات آن شرکت به عنوان محصول با نام تجاری یا محصول اصلی دیده می شود در حالی که محصولات شرکت های در رقابت به عنوان کالاهای تقلبی در نظر گرفته می شوند. این قدرت ایجاد ثروت و انباشت مانند حق ثبت اختراع ، نوشتن کپی و علائم تجاری است. 

نتیجه:
ایجاد دارایی و انباشت ثروت در سناریوی امروز چندان دشوار نیست. دولت هند با ابتکار عمل های بسیاری مانند "ساخت در هند" ، "استارتاپ هند" و "مهارت هند" می تواند به انسان عادی هند کمک کند تا پیشرفت زیادی داشته باشد و می تواند به ایجاد ثروت و انباشت برای خود و ملت کمک کند. ما امیدواریم که این درس آموزشی به شما کمک کند تا چگونه ثروت آفرینی کنید و آن را برای محافظت از آینده خود جمع کنید.

 


مشاهده منبع

14 اسفند 1399 - 21:28

برچسب ها

 • ایده_ها_ثروت
 • ثروت
 • جذب_ثروت
 • ایده
 • Wealth_creation_ideas
 • Idea
 • Creation
 • wealth
 • سرمایه_گذاری
 • رابرت_کیوساکی
 • پدر_پولدار_پدر_فقیر
 • EMI
 • حق_ثبت_اختراع
 • علائم_تجاری
 • دارایی
 • بدهی
 • سرمایه
 • استارتاپ
 • ایجاد_دارایی

نظرات کاربران

امتیاز کل

در حال حاضر نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

امتیاز شما