آیا اشخاص حقیقی و حقوقی خارجی می توانند در ترکیه ملک خریداری کنند؟

5.1 تملک املاک و مستغلات توسط اشخاص حقیقی خارجی

مطابق قانون ثبت زمین شماره 2644 ، اشخاص حقیقی خارجی که تابعیت کشورهایی هستند که توسط شورای وزیران اعلام می شود ، می توانند از طریق مالکیت و حقوق مالکیت املاک و مستغلات در ترکیه را کسب کنند. با این حال ، اندازه کل زمین (که توسط حقوق مالکیت و / یا حق التدریس اشغال شده است) نمی تواند بیش از 30000 متر مربع برای هر شخص باشد. علاوه بر این ، اشخاص حقیقی خارجی مستحق کسب املاک و مستغلات و حقوق حداکثر تا 10 درصد از کل مساحت منطقه مربوطه هستند.

5.2 تملک املاک و مستغلات توسط اشخاص حقوقی خارجی

اشخاص حقوقی خارجی که در خارج از کشور گنجانده شده اند ، نمی توانند در ترکیه املاک و مستغلات را بدست آورند ، مگر اینکه طبق قوانین خاص مانند قانون نفت ، قانون گردشگری و قوانین مناطق صنعتی مجاز باشد.
برای غلبه بر سد قانونی ، سرمایه گذاران می توانند شرکتهای ترکی یک منظوره ، یعنی سرمایه های خارجی ترک را در قالب یک شرکت سهامی خاص (A.Ş.) یا یک شرکت با مسئولیت محدود (Ltd. Şti.) برای سرمایه گذاری انتخاب کنند. املاک و مستغلات در ترکیه یا جایگزین یک شرکت ترک فعلی که از طریق انتقال سهام مالکیت یک املاک و مستغلات هدف را در اختیار دارد.

5.3 تملک املاک و مستغلات توسط شرکتهای سرمایه خارجی که در ترکیه ثبت شده اند

شرکت های سرمایه خارجی که در ترکیه ادغام شده اند ، بیش از 50٪ از مالک کشتی و یا مدیریت آن توسط اشخاص حقوقی یا حقوقی خارجی در اختیار است ، ممکن است در ترکیه یک پروسه تصویب املاک و مستغلات را بدست آورند. مطابق آیین نامه تملک املاک و مستغلات و حقوقی که توسط شرکتهای سرمایه خارجی انجام می شود ("مقرره") ، شرکتهای سرمایه خارجی ملزم به مراجعه به استانداری محل استقرار املاک مورد نظر هستند. فرمانداری عمدتاً تأیید می کند که آیا این ملک در یک منطقه ممنوع نظامی ، منطقه امنیتی نظامی ، منطقه استراتژیک یا منطقه امنیتی خصوصی است. اگر ارزیابی استانداری مثبت باشد ، تصویب تصدیق داده می شود. روند تأیید تقریباً 30 روز طول می کشد.

تصویب فوق الذکر برای کسب بسته در مرزهای مناطق صنعتی سازمان یافته ، مناطق توسعه فناوری ، مناطق آزاد و مناطق مشابه لازم نیست.


5.4 تملک املاک و مستغلات از طریق انتقال سهام

معاملات سهام معمولاً در معاملات املاک و مستغلات مورد استفاده قرار می گیرد. انتقال سهام یک شرکت ترکی به شخص حقیقی یا حقوقی خارجی منوط به هیچگونه مجوز یا تأییدیه دولتی نیست.

توافق نامه های اصلی معامله کدامند؟

6.1 قرارداد خرید و فروش (خرید مستقیم)

طبق قوانین ترکیه ، فروش املاک و مستغلات فقط با حضور فروشنده و خریدار می تواند قبل از ثبت زمین مربوطه انجام شود. به منظور انتقال مالکیت ، طرفین باید سند انتقال استاندارد تهیه شده توسط ثبت زمین مربوط را اجرا کنند. تملک املاک و مستغلات می تواند از طریق خرید مستقیم از مالکان موجود انجام شود. بنگاه های املاک و مستغلات در صورت مشارکت ، کمیسیون مربوط به مشارکت آنها در خرید را می گیرند.

6.2 قول فروش قرارداد

قبل از فروش املاک و مستغلات ، فروشنده و خریدار ممکن است "توافق نامه وعده فروش" اولیه را منعقد کنند. این تنها توافق نامه مقدماتی است که می تواند به طور معتبر بین طرفین اجرا شود و برای اینکه لازم الاجرا باشد ، باید توسط یک دفاتر اسناد رسمی تنظیم و امضا شود. به منظور واجد شرایط بودن برای محافظت در برابر ادعاهای شخص ثالث ، توافق نامه وعده فروش باید در ثبت زمین ثبت شود. در صورت عدم ثبت قرارداد وعده فروش ، خرید بعدی ملک توسط شخص ثالثی که با حسن نیت عمل کند معتبر خواهد بود. اگر فروش املاک ظرف مدت 5 سال از زمان ثبت قرارداد وعده فروش با ثبت زمین به اتمام نرسد ، ثبت به طور خودکار توسط مقامات ثبت زمین از سوابق ثبت زمین حذف می شود.

6.3 توافقنامه خرید سهام و سهامداران

از توافقنامه خرید سهام در خرید ملک از طریق معاملات سهام استفاده می شود. بعلاوه ، توافقنامه سهامداران نیز معمولاً در مورد مشارکتهای مشترک مورد استفاده قرار می گیرد. توافقنامه خرید سهام و توافق نامه سهامداران مشابه مواردی است که سرمایه گذاران برای معاملات بین المللی خود استفاده می کنند.

گزینه های برچسب همراه ، کشیدن همراه ، تماس و قرار دادن نیز معمولاً در توافق نامه های ذکر شده تنظیم می شوند.

چه نوع ابزار امنیتی در معاملات استفاده می شود؟

رایج ترین شکل وثیقه مورد استفاده در معاملات املاک و مستغلات ، رهن است. بعلاوه ، تعهد سهام ، تعهد شرکت تجاری و واگذاری مطالبات نیز در بیشتر معاملات املاک و مستغلات بخصوص برای اهداف مالی املاک و مستغلات استفاده می شود.

7.1 ایجاد وام

وام مسکن تنها از طریق توافق نامه مطابق با فرم رسمی خاصی قابل تأسیس است. سند رسمی رهن باید توسط طرفین قبل از ثبت زمین مربوط اجرا و ثبت شود.
طرح حقوقی مربوط به ایجاد حق بار در املاک غیر منقول ، به عنوان مثال وامها ، عمدتا تحت قانون مدنی ترکیه تنظیم می شود. بر اساس قانون مدنی ترکیه ، می توان برای تأمین اعتبارات فعلی یا آتی ، در یک ملک غیر منقول رهن ایجاد کرد. بعلاوه ، ملکی که موضوع رهن است لازم نیست در اختیار بدهکار باشد. رهن تنها در یک ملک قابل ثبت است که در ثبت سند مالکیت ثبت شده است.

اشخاص حقیقی خارجی ، اشخاص حقوقی خارجی و سرمایه های خارجی شرکت های ترک می توانند بدون داشتن مصوبه ، دارنده وام مسکن شوند.

7.2 هزینه تراکنش

طرفین قرارداد رهن موظفند 455/0 درصد از مبلغ رهن را به عنوان شارژ ثبت زمین و 0.948 درصد مبلغ وام را به عنوان عوارض مالیات تمبر پرداخت کنند. با این حال ، معاملات وام مسکن برای تأمین وام اعطایی توسط بانک ها ، موسسات مالی خصوصی و موسسات اعتباری خارجی از مالیات تمبر معاف هستند.


مشاهده منبع

15 شهریور 1399 - 21:35

برچسب ها

  • قانون_ثبت
  • اشخاص_حقوقی
  • اشخاص_حقیقی
  • تملک_املاک_ترکیه

نظرات کاربران

امتیاز کل

در حال حاضر نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

امتیاز شما